STVK

 

Lapsia STK:n joulujuhlassa

Voimistelun riemua joulujuhlassa

16.12.2018

STVK:n voimistelijat perheineen kokoontuivat seuran yhteiseen joulujuhlaan Kisahallille.

STVK:n väki vietti Kisiksen B-puolella joulujuhlaa, joka täytti lähes tuhannen hengen katsomon.

Tilaisuuden avasi seuran kunniapuheenjohtaja Sinikka Skyttä. Ohjelmassa oli perinteiseen tyyliin eri voimisteluryhmien jouluisia esityksiä, joissa riitti esiintyjiä aina temppuklubilaisista ja muista harrastajista Suomen joukkumestaruuden juuri voittaneeseen Top Teamiin ja huipputason kilpavoimistelijapoikiin.

Juhlassa palkittiin ansioituneita voimistelijoita, valmentajia ja ohjaajia hyvistä suorituksista. Erityispalkinnolla muistettiin Sani Mäkelää, joka ylsi syksyn MM-kisoissa Suomen naisten telinevoimistelun kaikkien aikojen parhaaseen suoritukseen.

Voimistelun ohessa toiminnanjohtaja Sami Paavilainen kertoi juuri 40 vuotta täyttäneen seuran historiasta ja tulevaisuuden näkymistä.

STVK kiittää voimistelijoita, vanhempia, valmentajia, ohjaajia ja muuta seuraväkeä hienosta kaudesta ja toivottaa hyvää joulua kaikille. Nähdään taas keväällä!

Kuvia joulujuhlasta